Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial HL Booster pe server CS 1.6

3 participanți

In jos

Tutorial HL Booster pe server CS 1.6 Empty Tutorial HL Booster pe server CS 1.6

Mesaj Scris de Redirects: 150 Dum Mar 11, 2012 9:55 am

Descarci de aici hl booster.rar , il dezarhivezi (direct in addons sau copiezi folderul booster in HLDS\cstrike\addons , unde HLDS este directorul in care ai instalat serverul ) , dupa care editezi in HLDS\cstrike\addons\metamod\plugins.ini , linia :
win32 addons\hlbooster\dlls\booster_mm.dll . Foarte important ! pentru a functiona , trebuie sa treci in HLDS\cstrike\server.cfg urmatoarea linie:
exec addons/hlbooster/hlbooster.cfg
Tutorial Instalare Booster Lite MM ! Este un booster foarte eficient !

Info !!! Booster-Lite inlocuieste functia de a dormi a HLDS`ului cu functia NetSleep , functie care in momentul in care serverul primeste pachete de date de la client acesta nu mai "doarme" iar prin acesta functie pingul scade 15-20 ms sau chiar mai mult .

Setari !!!
-- Cu booster_lite_mode poti alege 3 moduri de a "dormi".
-Mode 0 :Servarul doarme 10MS in caz ca nu sunt
transmise pachete .
-Mode 1 : Prima oara serverul incearca sa doarma 10MS.Daca pachetele sunt primite servarul nu mai doarme. Acest mode consuma mai putin CPU decat primul mod
-Mode 2 :Servarul incearca sa doarma 50MS.Daca pachetele sunt primite serverul nu mai doarmne. Acest mode consuma mai putin CPU decat primul mode.
-Mode 3 : Dezactiveaza Booster Lite.Servarul doarma 10MS printre fiecare frame chiar daca nu primeste pachete.
-- Cu booster_lite_extra_sleep_frequency poti forta serverul sa doarma chiar daca pachetele au fost primite .Acesta functie se foloseste in general pentru a scadea CPU`ulu folosit .
avatar
Redirects: 150
Membri

Mesaje : 166
Localizare : Bucuresti
Hobiuri : sasa

Sus In jos

Tutorial HL Booster pe server CS 1.6 Empty Re: Tutorial HL Booster pe server CS 1.6

Mesaj Scris de Jargon Dum Mar 11, 2012 11:04 am

Wink
Jargon
Jargon
Fondatori

Mesaje : 1137
Varsta : 29
Localizare : Oradea
Hobiuri : Sport

https://metin2info.all-up.com

Sus In jos

Tutorial HL Booster pe server CS 1.6 Empty Re: Tutorial HL Booster pe server CS 1.6

Mesaj Scris de Redirects: 150 Lun Mar 12, 2012 5:21 am

npc!
avatar
Redirects: 150
Membri

Mesaje : 166
Localizare : Bucuresti
Hobiuri : sasa

Sus In jos

Tutorial HL Booster pe server CS 1.6 Empty Re: Tutorial HL Booster pe server CS 1.6

Mesaj Scris de B.Marian Sam Iul 27, 2013 1:30 am

Frumos tutorial bafta.
B.Marian
B.Marian
Membri

Mesaje : 110
Localizare : Sarmasu
Hobiuri : Photo

Sus In jos

Tutorial HL Booster pe server CS 1.6 Empty Re: Tutorial HL Booster pe server CS 1.6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum