Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date"

3 participanți

In jos

Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date" Empty Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date"

Mesaj Scris de Jargon Vin Feb 17, 2012 9:31 am

Va prezint un mic tutorial prin care va puteti patchui serverul (pentru cei care au dproto), si sa scapati de 'eroarea' : out of date . Asadar, sa incepem:

Downloadati Arhiva: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Din arhiva, puneti fisierul dproto.cfg in folderul cstrike din server
si
dproto.dll in folderul dproto din hlds\cstrike\addons\dproto

Lasati secure +scoateti masters din server.cfg + lasati dproto 0.4.8 asa cum este + bagati la shortcut:

Pentru Windows:
Cod:
-game cstrike -nomaster +sv_lan 0 +maxplayers 32 +map fy_snow +ip 0.00.00.00 +port 27015
Pentru Linux:
Cod:
-console -game cstrike -pingboost 3 +sys_ticrate 10000 +maxplayers 18 +map fy_snow -autoupdate

Precizari:

La steam apare la favorite insa nu apare serverul la internet .
La non steam apare serverul si la favorite si internet .

Asa ca iar si-au facut de cap cei de la Valve, de data asta s-au intrecut pe ei -
PS: Mai intai faceti update la server [STEAM ON] cu hldsupdatetools[update] iar pe urma faceti ce am scris .



Jargon
Jargon
Fondatori

Mesaje : 1137
Varsta : 29
Localizare : Oradea
Hobiuri : Sport

https://metin2info.all-up.com

Sus In jos

Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date" Empty Re: Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date"

Mesaj Scris de skizo Mar Mar 06, 2012 6:34 am

thare!
skizo
skizo
Membri

Mesaje : 201
Localizare : :C/Windows
Hobiuri : CS , Minecraft..

Sus In jos

Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date" Empty Re: Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date"

Mesaj Scris de B.Marian Sam Iul 27, 2013 1:35 am

Frumos tutorial bafta.
B.Marian
B.Marian
Membri

Mesaje : 110
Localizare : Sarmasu
Hobiuri : Photo

Sus In jos

Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date" Empty Re: Tutorial cum sa nu mai apara "You server it's out of date"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum